Statek Barwanna
Nowa atrakcja na Jeziorze Gopło, komfortowy i kameralny statek BARWANNA
Statek Rusałka
Legenda już na Jeziorze Gopło - wycieczkowy statek RUSAŁKA
KOLEGIATA ROMAŃSKA
Romańska kolegiata św. Piotra i Pawła i NMP w Kruszwicy zaczęła powstawać ok. 1120 r. Położona jest na wschodnim brzegu jeziora Gopło.
Mysia Wieża
Mysia Wieża położona jest nad malowniczym jeziorem Gopło, jednym z największych polskich jezior.
STARY RYNEK w Kruszwicy
Zabudowa rynku w Kruszwicy pochodzi z II połowy XIX i początku XX wieku
Poprzedni
Następny

PTTK - Informacje ogólne

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze to najstarsze w Polsce stowarzyszenie skupiające turystów i krajoznawców . Powstało w roku 1950 z połączenia Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (1906) i Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (1873) . Jest spadkobiercą tradycji dorobku ideowego oraz majątku obu tych Towarzystw. PTTK stwarza warunki , ułatwiające turystom i krajoznawcom wędrowanie po kraju i za granicą . Rozwija i upowszechnia krajoznawstwo oraz turystykę kwalifikowaną we wszystkich jej formach .  Pomaga w wędrowaniu indywidualnym . Organizuje rajdy, złazy, spływy i inne imprezy.

Tworzy i upowszechnia system odznak służących rozwojowi kultury fizycznej i kultury wędrowania . Aktywnie uczestniczy w ochronie dóbr kultury i ochronie naturalnego środowiska człowieka .
Długość znakowanych i utrzymywanych przez PTTK szlaków turystycznych wynosi ponad 36 000 km, w tym szlaków górskich 8 990 km , szlaków narciarskich 594 km , nizinnych szlaków pieszych 26 725 km .
PTTK dysponuje 213 obiektami noclegowymi (domy turysty , domy wycieczkowe , schroniska górskie, stanice i ośrodki turystyki wodnej , ośrodki campingowe) w których znajduje się ponad 21 000 miejsc noclegowych w tym ponad 8 000 miejsc całorocznych oraz 216 zakładów i punktów gastronomicznych o ponad 13 000 miejscach konsumpcyjnych.

LOGO PTTK
Skip to content