Statek Barwanna
Nowa atrakcja na Jeziorze Gopło, komfortowy i kameralny statek BARWANNA
Statek Rusałka
Legenda już na Jeziorze Gopło - wycieczkowy statek RUSAŁKA
KOLEGIATA ROMAŃSKA
Romańska kolegiata św. Piotra i Pawła i NMP w Kruszwicy zaczęła powstawać ok. 1120 r. Położona jest na wschodnim brzegu jeziora Gopło.
Mysia Wieża
Mysia Wieża położona jest nad malowniczym jeziorem Gopło, jednym z największych polskich jezior.
STARY RYNEK w Kruszwicy
Zabudowa rynku w Kruszwicy pochodzi z II połowy XIX i początku XX wieku
Poprzedni
Następny

Rajdy rowerowe

Szlak Mała-Duża Pętla wokół Jeziora Gopło

MAŁA PĘTLA

Trasa: Kruszwica – Łagiewniki – Rzepowo – Giżewo – Racice – Baranowo – Lachmirowice – Siemionki – Kościeszki – Rzeszynek – Lubstówek – Łuszczewo – Ostrówek – Złotowo – Popowo – Ostrowo – Kicko – Tarnówek – Rusinowo – Gocanowo – Tarnowo – Bródzki – Kruszwica.
Długość trasy:    45,0 km
Oznakowanie: kolor zielony

Opis techniczny:
0,0 km  Szlak rozpoczyna się z parkingu pod Mysią Wieżą. Jedziemy ścieżką rowerową obok stadionu sportowego wzdłuż brzegu j. Gopła. Po ok.800m skręcamy w prawo i dojeżdżamy do Łagiewnik, skręcamy w lewo i jedziemy główną drogą do rozwidlenia w kształcie litery Y. Odbijamy w lewo .Drogą asfaltową docieramy do Rzepowa. Jedziemy prosto.
4,2 km  Przejeżdżamy przez miejscowość Giżewo. Jedziemy prosto.
6,4 km  Wjeżdżamy do Racic i na skrzyżowaniu dróg jedziemy na wprost. Mijamy z lewej strony drogi Szkołę, jedziemy przez m. Baranowo.
9,5km  Dojeżdżamy do Lachmirowic i na skrzyżowaniu dróg asfaltowych jedziemy na wprost wjeżdżając na polną drogę.
11,0 km  Dojeżdżamy do drogi asfaltowej w m. Siemionki- skręcamy w lewo, mijamy po lewej stronie sklep spożywczy. Następnie po przejechaniu ok. 1,2 km przy Domu Pomocy Społecznej skręcamy w prawo w drogę z tłucznia białego. Jedziemy wśród pól do drogi asfaltowej -Włostowo-Kościeszki i skręcamy w lewo.
 14,7km  Dojeżdżamy do m. Kościeszki. Z lewej strony mijamy zabytkowy drewniany kościół, z prawej sklep spożywczy- na skrzyżowaniu dróg asfaltowych jedziemy na wprost.
16,2 km  Wjeżdżamy do Rzeszynka. Jedziemy przez miejscowość-mijając po lewej stronie drewniany spichlerz dworski oraz budynek Szkoły. Po przejechaniu ok. 3 ,0  km przed dojazdem do m. Lubstówek-skręcamy w lewo w drogę z białego tłucznia. Jedziemy tą drogą to skrzyżowania z drogą asfaltową.
19,2km skręcamy pod katem prostym w lewo w drogę z tłucznia białego. Podążamy w kierunku Łuszczewa mijając po prawej stronie las a po lewej m. Borowa z punktem widokowym NPT. Jedziemy do skrzyżowania z droga asfaltową do m. Łuszczewo.
22,4km  Dojeżdżamy do  m. Łuszczewo – do skrzyżowania rozdzielającego trasę ,,mała pętla’’ z ,,dużą pętlą’’ wokół jeziora Gopło.-dotąd trasa jest wspólna do małej i dużej pętli.

Mała pętla
Skręcamy w lewo na polną drogę i po 1 km dojeżdżamy do drogi asfaltowej. Podążamy w kierunku Ostrówka wzdłuż linii brzegowej j. Gopło.
25,9 km  Dojeżdżamy do przystani promowej-mijając po prawej stronie budynek OSP w Ostrówku. Przeprawiamy się promem na drugą stronę  j. Gopło do m. Zlotowo. Z przystani podążamy do centrum miejscowości i na skrzyżowaniu dróg skręcamy w lewo.
Mijamy Popowo, Ostrowo po lewej stronie Kościół i dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą do Kicka na wysokości Krzyża przydrożnego.
31,0km  Zjeżdżamy z drogi asfaltowej skręcając w lewo. Jedziemy polną drogą do miejscowości Kicko wśród pól uprawnych. Na skrzyżowaniu dróg w Kicku  skręcamy w lewo, przejeżdżamy przez m. Tarnówek i drogą szutrową dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą asfaltową Janocin-Rusinowo. Skręcamy w lewo. Po ok. 0,5 km dojeżdżamy do Rusinowa, Na skrzyżowaniu dróg asfaltowych skręcamy w prawo.
38,0 Docieramy do m. Gocanowo  do skrzyżowania z drogą krajową nr.62. Przechodzimy na drugą stronę drogi krajowej (przejściem dla pieszych) i skręcamy w lewo i po przejechaniu ok. 250  m skręcamy w prawo w drogę asfaltową mijając po lewej stronie Pałac w Gocanowie. Jedziemy prosto do skrzyżowania z droga asfaltowa – skręcamy w lewo. .
40,0  Skrzyżowanie, na którym skręcamy w lewo.
Jedziemy mijając Tarnowo do skrzyżowania z drogą Kruszwica – Dobre i skręcamy w lewo. Mijamy Bródzki, Grodztwo wjeżdżamy do Kruszwicy. Dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą krajową nr 62. Jedziemy prosto , pokonujemy most na a j. Gopło. Po przejechaniu ok. 150 m skręcamy w lewo i wjeżdżamy na parking przy Mysiej Wieży.
45,0 Szlak kończy się na parkingu przy Mysiej Wieży.

DUŻA PĘTLA

Trasa: Kruszwica – Łagiewniki – Rzepowo – Giżewo – Racice – Baranowo – Lachmirowice – Siemionki – Kościeszki – Rzeszynek – Lubstówek – Łuszczewo – Mielnica Duża – Przewóz – Połajewo Nowe – Połajewo – Byszewo – Połajewek – Mietlica – Złotowo – Popowo – Ostrowo – Kicko – Tarnówek – Rusinowo – Gocanowo – Tarnowo – Bródzki – Kruszwica.

22,4km  Skrzyżowanie w Łuszczewie- rozdzielające trasy małej i dużej pętli wokół j. Gopła.
Skręcamy w prawo w drogę asfaltową. Jedziemy prosto do m. Łuszczewo wzdłuż linii brzegowej  j. Gopło wśród rozproszonej zabudowy. Mijamy miejscowość, dojeżdżając do rozwidlenia drogi w kształcie Y- odbijamy w lewo.
26,9  Rozwidlenie drogi Y.
Jedziemy przez las, mijamy m. Mielnica Duża, dojeżdżamy do skrzyżowania dróg asfaltowych. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo, przejeżdżamy przez  most na kanale  Warta-Gopło, dojeżdżamy do m. Przewóz, mijając z lewej strony końcówkę j. Gopło.
30, 0 km  Docieramy do skrzyżowania dróg w Przewozie  skręcamy w lewo mijając po prawej stronie sklep spożywczy. Jedziemy droga asfaltowa przez m. Połajewo Nowe do m. Połajewo . W miejscowości tej znajduje się dużo ośrodków wypoczynkowych .
34,8 km  Dojeżdżamy do skrzyżowania dróg w m.Połajewo skręcamy w lewo . Jedziemy przez centrum miejscowości , po lewej stronie mijamy kościół  skręcając w prawo wjeżdżamy na drogę z białego kamienia. Jedziemy prosto wzdłuż linii brzegowej j. Gopło mijając m. Byszewo i m. Połajewek.
38,5 km  Dojeżdżamy do skrzyżowania dróg  w m. Mietlica . Skręcamy w lewo na drogę asfaltową i po przejechaniu ok. 100 m skręcamy w prawo. Jedziemy wzdłuż linii brzegowej j. Gopło droga asfaltowa do m. Złotowo .Mijamy ośrodki wypoczynkowe.
42,5 km  Dojeżdżamy do skrzyżowani z drogą prowadzącą do przystani promowej. Jedziemy prosto włączając się do opisanej trasy Małej Pętli.
45,9 km  Dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą prowadzącą do przystani promowej. Jedziemy prosto- włączając się do opisanej trasy małej pętli .
65,0 km  Szlak kończy się na parkingu przy Mysiej Wieży.

Długość trasy: 65,0 km

Skip to content