Statek Barwanna
Nowa atrakcja na Jeziorze Gopło, komfortowy i kameralny statek BARWANNA
Statek Rusałka
Legenda już na Jeziorze Gopło - wycieczkowy statek RUSAŁKA
KOLEGIATA ROMAŃSKA
Romańska kolegiata św. Piotra i Pawła i NMP w Kruszwicy zaczęła powstawać ok. 1120 r. Położona jest na wschodnim brzegu jeziora Gopło.
Mysia Wieża
Mysia Wieża położona jest nad malowniczym jeziorem Gopło, jednym z największych polskich jezior.
STARY RYNEK w Kruszwicy
Zabudowa rynku w Kruszwicy pochodzi z II połowy XIX i początku XX wieku
Poprzedni
Następny

Wycieczki dla szkół, zakładów pracy i osób niepełnosprawnych

1. Wycieczka 3 godzinna po Grodzie Piasta – Kruszwicy
W programie: zwiedzanie Kruszwicy – kolebki Państwa Polskiego, miejsca najstarszych pamiątek z legendarną Mysią Wieżą owianą czarem baśni i legend historycznych o Popielu i Piaście, zwiedzanie Mysiej Wieży, słynnej kruszwickiej kolegiaty romańskiej z XII w., ok. 50 minutowy rejs statkiem po jeziorze Gopło (statek zabiera od 30-150 osób – konieczna wcześniejsza rezerwacja).

2. Szlakiem architektury romańskiej Kruszwica – Strzelno – Inowrocław
W programie zwiedzanie Mysiej Wieży w Kruszwicy, romańskiej kolegiaty, rejs statkiem po jeziorze Gopło, w Strzelnie zwiedzanie unikalnych zabytków romańskich (kościół św. Prokopa i zespołu klasztornego Norbertanek), w Inowrocławiu – starych kościołów, muzeum im. Jana Kasprowicza i parku uzdrowiskowego – tężnie, solanki.

3. Szlak Piastowski (mały) Kruszwica – Strzelno – Żnin – Wenecja – Biskupin
W programie: zwiedzanie Kruszwicy j.w., Strzelna j.w., zabytków Żnina – rodzinnego miasta Jana i Jędrzeja Śniadeckich, przejazd kolejką wąskotorową na trasie Żnin – Wenecja, w Wenecji zwiedzanie ruin zamku i muzeum kolejki wąskotorowej, w Biskupinie – osady prasłowiańskiej, (można zamówić obiad na trasie w Gąsawie lub Biskupinie).

4. Szlak Piastowski (duży) Kruszwica – Strzelno – Żnin – Wenecja – Biskupin – Gniezno – Ostrów Lednicki – Poznań
W programie: zwiedzanie Kruszwicy j.w., Strzelna, Żnina, Wenecji, Biskupina j.w., w Gnieźnie zwiedzanie muzeum Początków Państwa Polskiego i katedry, w Ostrowie Lednickim – skansen – rezerwat archeologiczny , w Poznaniu możemy zamówić przewodnika na zwiedzanie miasta. Jeden dzień to za mało, żeby wszystko zwiedzić w tym dniu, proponujemy nocleg w Żninie lub Gnieźnie.

5. Kruszwica – Toruń – Ciechocinek
W programie: zwiedzanie Kruszwicy j.w., zabytków miasta Torunia, Domu Kopernika, kamienicy pod Gwiazdą (sztuka Dalekiegi Wschodu), ratusza Zamku Krzyżackiego, muzea oraz innych zabytków starego miasta, planetarium, w Ciechocinku zwiedzanie uzdrowiska, parku zdrojowego i tężni.

6. Kruszwica – Inowrocław – Strzelno – Licheń
W programie: zwiedzanie Kruszwicy j.w., w Inowrocławiu – starych kościołów, muzeum im. Jana Kasprowicza, parku uzdrowiskowego – tężnie, solanki, w Strzelnie zwiedzanie unikalnych zabytków romańskich (kościół św. Prokopa, kościół św. Trójcy), w Licheniu (kościół św. Doroty, Sanktuarium Maryjne).

7. Kujawski Szlak Romański
Kruszwica – Inowrocław – Kościelec Kujawski – Strzelno – Mogilno – Trzemeszno

8. Szlak Łokietka
Szlak Łokietka związany z dwoma ostatnimi królami dynastii Piastów Władysławem Łokietkiem i Kazimierzem Wielkim ( Inowrocław – Kruszwica – Radziejów – Płowce – Brześć Kujawski – Włocławek – Kowal)

9. Pozostałe
– Skansen w Kłóbce koło Lubienia Kujawskiego (Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny)
– Sanktuarium Maryjne w Licheniu
– Toruń i Ciechocinek

OFERTA SPECJALNA

Rejsy wielogodzinne po jeziorze Gopło przy miłej obsłudze i dobrej muzyce, z możliwością zamówienia menu (catering) , organizujemu imprezy okolicznościowe, bankiety na życzenie klienta istnieje możliwość występu kapeli regionalnej, gwarantujemy miłe i niezapomniane wrażenia.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty turystycznej, kontakt z nami umożliwi telefon 52 35 15 303

Skip to content