Statek Barwanna
Nowa atrakcja na Jeziorze Gopło, komfortowy i kameralny statek BARWANNA
Statek Rusałka
Legenda już na Jeziorze Gopło - wycieczkowy statek RUSAŁKA
KOLEGIATA ROMAŃSKA
Romańska kolegiata św. Piotra i Pawła i NMP w Kruszwicy zaczęła powstawać ok. 1120 r. Położona jest na wschodnim brzegu jeziora Gopło.
Mysia Wieża
Mysia Wieża położona jest nad malowniczym jeziorem Gopło, jednym z największych polskich jezior.
STARY RYNEK w Kruszwicy
Zabudowa rynku w Kruszwicy pochodzi z II połowy XIX i początku XX wieku
Poprzedni
Następny

Oddział Nadgoplański PTTK w Kruszwicy i Nadgoplański Park Tysiąclecia w Kruszwicy zaprasza na „Noc muzeów” w dniu 18.05.2024r.w godz.18,00-22,00 !!!

PTTK Oddział Nadgoplański wraz z Nadgoplańskim Parkiem Tysiąclecia, weźmie udział w Nocy Muzeów. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 18 maja, w godzinach od 18:00 do 22:00. W tym czasie zwiedzający będą mieli okazję bezpłatnie odwiedzić ekspozycję historyczną w Parku, Mysią Wieżę oraz Kolegiatę. Dodatkowo, organizatorzy zachęcają do udziału w mini zabawie. Uczestnicy, którzy pobiorą i wydrukują specjalną broszurę dostępną online, będą mogli zbierać pieczątki w każdej odwiedzanej lokalizacji.

Dla tych, którzy zdążą zebrać wszystkie pieczątki i odwiedzić wymienione miejsca najpóźniej do godziny 21:30, przewidziano nagrody, które będą czekać na odbiór w siedzibie Parku.

Noc Muzeów to inicjatywa kulturalna polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i innych instytucji kulturalnych w godzinach nocnych. Pierwsza tego typu impreza w Polsce miała miejsce w 2003 roku w Muzeum Narodowym w Poznaniu.

Od tego czasu, liczba uczestniczących instytucji corocznie rośnie, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu społeczności lokalnych tego rodzaju wydarzeniami.’ Zapraszamy serdecznie !!!

Skip to content