Statek Barwanna
Nowa atrakcja na Jeziorze Gopło, komfortowy i kameralny statek BARWANNA
Statek Rusałka
Legenda już na Jeziorze Gopło - wycieczkowy statek RUSAŁKA
KOLEGIATA ROMAŃSKA
Romańska kolegiata św. Piotra i Pawła i NMP w Kruszwicy zaczęła powstawać ok. 1120 r. Położona jest na wschodnim brzegu jeziora Gopło.
Mysia Wieża
Mysia Wieża położona jest nad malowniczym jeziorem Gopło, jednym z największych polskich jezior.
STARY RYNEK w Kruszwicy
Zabudowa rynku w Kruszwicy pochodzi z II połowy XIX i początku XX wieku
Poprzedni
Następny

PTTK w Kruszwicy Oddział Nadgoplański zaprasza w dniu 15.08.2023r. na Wzgórze Zamkowe w ramach Weekendu na Szlaku Piastowskim.

Zapraszamy wszystkich miłośników historii i rodziny z dziećmi na “podróż w czasie” podczas wydarzenia – Objazdowy Szlak Piastowski! To niebywała okazja, aby przenieść się w czasy średniowiecza i poznać historię początków Polski oraz zapoznać się z atrakcjami Szlaku Piastowskiego.

Objazdowy Szlak Piastowski odwiedzi cztery miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim: Inowrocław, Strzelno, Kruszwicę i Płowce gdzie stanie piastowska wioska animacjami i zabawami dla najmłodszych. Dla nieco starszych przygotowano inspirujące wystawy.

Podczas Objazdowego Szlaku Piastowskiego zostanie zorganizowany czterogodzinny blok animacji dla dzieci, który przybliży młodym uczestnikom czasy panowania Piastów poprzez interaktywne zabawy z animatorami. Dzieci wraz z rodzinami będą miały okazję sprawdzić swoją celność, a także wezmą udział w próbie odtworzenia dawnych zabaw i wyzwań, które rozgrywano w dawnych czasach.

Dla młodych odkrywców przygotowaliśmy wiele ciekawych aktywności, takich jak budowanie makiet zamków średniowiecznych oraz sprawdzanie swojej pamięci na temat Szlaku Piastowskiego. Będzie to doskonała okazja dla dzieci, aby rozwijać swoją wiedzę i zdobyć nowe umiejętności, bawiąc się jednocześnie w duchu historycznym.

Dla nieco starszych uczestników przygotowano wystawy mobilne, m.in. dotyczącą historii świętego Wojciecha przygotowaną przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie a także wystawę prezentującą walory turystyczne Szlaku Piastowskiego.

Objazdowy Szlak Piastowski zatrzyma się w miejscach, które idealnie współgrają z piastowską historią. W Strzelnie tłem dla wydarzenia będzie Wzgórze świętego Wojciecha, w Inowrocławiu dawne miejsce lokacji klasztoru Franciszkanów, w Kruszwicy Objazdowy Szlak Piastowski zatrzyma się pod Mysią Wieżą a pod koniec sierpnia wioska stanie na polach bitwy pod Płowcami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content